daily news paper Vest
Насловна 
Македонија 
Црна Хроника 
Свет 
Скопје 
Култура 
Ревија 
Калеидоскоп 
Живот 
Фељтон 
Прилог 
Пошта 
Хумор 
Спорт 
ФОТО 
Време 
Денес    
ден: 32
ноќ: 16
Утре    
ден: 33
ноќ: 14
Задутре    
ден: 33
ноќ: 16
Кина 
Site Meter
  Година: 3   Број:873   Петок   6/6/2003
  Спорт
Пребарувач
Во соработка со Најди!

Заврши првенството на Втората фудбалска лига
Башкими и Маџари С. нови прволигаши

Екипите на Башкими и Маџари Солидарност се новите членови на Првата фудбалка лига. Второлигашкото друштво ќе го напуштат: Саса, Јака, Охрид, Караорман и Кожуф. Во ова последното 38. некомплетно коло на Втората лига, кое впрочем не одлучуваше ништо околу пласманот на табелата, се постигнати следните резултати: Кожуф - Турново 2: 3, Шкендија Ф. - Новаци 3:1, Караорман - Македонија Ѓ.П. 1:2, Алумина - Охрид 1:1, 11 Октомври - Башкими 2:5, Брегалница - Влазрими 3:2 и Осогово - Маџари. Слободни беа екипите на Јака и Борец. Поради нарушената безбедносна состојба во Тетово, мечот Шкендија ХБ - Тетекс е одложен за сабота.

© ВЕСТ 2001
Секое користење на информации и фотографии од сајтот,
без дозвола на Редакција ВЕСТ е забрането
sloboden dneven vesnik Vest
Рекламен
простор