daily news paper Vest
Насловна 
Македонија 
Црна Хроника 
Свет 
Скопје 
Култура 
Ревија 
Калеидоскоп 
Живот 
Фељтон 
Прилог 
Пошта 
Хумор 
Спорт 
ФОТО 
Време 
Кина 
Site Meter
  Година: 9   Број:2625   Вторник   3/17/2009
  Живот
Пребарувач
Во соработка со Најди!

Ребека ќе препее песна од Џокси

Ребека ќе ја преработи "Златни жици", песната со која Џина Папас Џокси настапи на националниот избор на "Евросонг" во 2006 година. Атрактивната поп-пејачка вели дека оваа песна и се допаѓа уште од првиот пат кога ја слушнала, а ќе ја преработи за нејзината поголема афирмација.
Џина Папас- Џокси како автор на музиката и на аранжманот и Огнен Неделковски како автор на текстот ја подржуваат идејата "Златни жици" повторно да се врати во музичкиот етер во верзија на Ребека. Со овој сингл, таа го најавува новиот, четврти по ред студиски албум.
Новиот албум ќе биде ншто сосема ново, нова Ребека, изјави пејачката неодамна за Вест.
Ребека во последниот период повеќе беше преокупирана со подготовката на емисијата "Поинакви", а приватно околу грижата за двегодишниот син Маркијан. Таа е првата пејачка кај нас која што сними спот со Дејан Миличевиќ. Спотот "Обиди се" беше бум на домашната музичка сцена. Од тогаш, таа има снимено 15 видео изданија (М.Џ.)

© ВЕСТ 2001
Секое користење на информации и фотографии од сајтот,
без дозвола на Редакција ВЕСТ е забрането
sloboden dneven vesnik Vest
Рекламен
простор