daily news paper Vest
Насловна 
Македонија 
Црна Хроника 
Свет 
Скопје 
Култура 
Ревија 
Калеидоскоп 
Живот 
Фељтон 
Прилог 
Пошта 
Хумор 
Спорт 
ФОТО 
Време 
Кина 
Site Meter
  Година: 9   Број:2625   Вторник   3/17/2009
  Спорт
Пребарувач
Во соработка со Најди!

ВЕСТИ ОД ФФМ
Прихода ќе ни суди во Триполис

Чешкиот судија Радек Прихода беше делегиран од УЕФА да го суди првиот квалификацискиот натпревар за Европското првенство на македонската селекција за играчи до 21 година, кој се одигра на 28 март во Астерас Триполис со домашниот тим на Грција. Негови помошници ќе бидат Антонин Кордула и Емил Убијаш, а четврти судија ќе биде Радек Кочијан, сите од Чешка.

***

Прволигашкото коло в сабота

Натпреварите од 22. коло на Првата фудбалска лига, место в недела (22 март) ќе одиграат ден порано, поради поклопување на терминот со претседателските и локалните избори. Сите средби се со почеток од 14 часот. Второлигашите остануваат за сабота, со исклучопк на дуелот помеѓу Тетекс и Маџари Солидарност, кој е преместен за петок.

© ВЕСТ 2001
Секое користење на информации и фотографии од сајтот,
без дозвола на Редакција ВЕСТ е забрането
sloboden dneven vesnik Vest
Рекламен
простор