daily news paper Vest
Насловна 
Македонија 
Црна Хроника 
Свет 
Скопје 
Култура 
Ревија 
Калеидоскоп 
Живот 
Фељтон 
Прилог 
Пошта 
Хумор 
Спорт 
ФОТО 
Време 
Кина 
Site Meter
  Година: 9   Број:2625   Вторник   3/17/2009
  Насловна
 Живот
КРАЛИЦАТА НА РОМСКАТА ПЕСНА ПРЕД НОВО ЉУБОВНО ИСКУШЕНИЕ
Грк ја бара Есма за жена
Кралицата на ромската песна Есма Реџепова Теодосиевска е пред ново љубовно искушение - да стане грчка снаа или не. Дознаваме дека веќе подолго време во неа е вљубен познат грчки бизнисмен од шоубизнисот и дека секое нејзино гостување го користи за да
Пребарувач
Во соработка со Најди!

Македонија
ТУЖБА ЈА БЛОКИРАШЕ СМЕТКАТА НА ДИПЛОМАТСКОТО ПРЕТСТАВНИШТВО ВО ИТАЛИЈА
Банкротира амбасадата во Рим
Сметката на амбасадата во Рим е блокирана за износ од над 200 илјади евра колку што изнесува отштетата за поранешната вработена која тужеше за неисплатени плати и придонеси, па платите за вработените и другите давачки се исплаќаат преку македонската
Македонија
ПРЕТСЕДАТЕЛСКИОТ КАНДИДАТ НА ДУИ АГРОН БУЏАКУ ОТКРИВА КАКО ГИ ЗАРАБОТИЛ ПРВИТЕ ПАРИ
Продавав слики на црно за да заработам за одмор
Целиот бизнис за тие години го развивал на црно. "Во тоа време за фотографиите не плаќав данок за заработените пари. Така беше тогаш", ни откри Буџаку. Тој со парите одел на одмор и купувал книги. Тој е многу горд на неговите три библиотеки
Црна Хроника
НА УЛИЦА ВО СКОПЈЕ СРЕДЕ БЕЛ ДЕН
Ја убил девојка си и се самоубил
Игор Бучкоски (29) од Скопје вчера напладне, пред хотелот "Гранит" во скопската населба Тафталиџе, поради раскинатата љубовна врска, со пиштол ја убил Елена Дујовска (25) од Делчево, а потоа се самоубил
Свет
ПОЧНА СУДЕЊЕТО НА АВСТРИСКИОТ МОНСТРУМ
Фрицл призна инцест, но не и убиство
САНКТ ПЕЛТЕН, 17 март (Ројтерс) - Австриецот кој направил седум деца со својата ќерка што ја чувал затворена во ќелија 24 години, вчера призна дека е виновен за инцест, но негираше дека го убил нивниот новороден син. Облечен во распар сив костум Јозе
Скопје
ИМА ПРАВДА ЗА СТАНАРИТЕ ОД ЗГРАДАТА БРОЈ 3 НА УЛИЦА ДАСКАЛ КАМЧЕ
Управниот суд спаси зграда од распаѓање
Судот ја уважи жалбата на станари што се пожалија дека без нивно одобрение се прави потпокрив на зграда, изградена пред земјотресот, и со тоа се доведува под прашалник нејзината издржливост
Култура
ВЕЧЕРВА ВО МАЛА СТАНИЦА
Изложба на Адолф Борн, познат чешки илустратор за деца
Покрај илустрациите, на изложбата ќе бидат прикажувани и цртани филмови на кои работел еден од најомилените чешки ликовни уметници
Калеидоскоп
"Дискавери" замина на Меѓународната вселенска станица
КЕЈП КАНАВЕРАЛ, Флорида (Ројтерс) - Вселенскиот шатл "Дискавери" беше лансиран завчера од вселенскиот центар "Кенеди" на Флорида и поведе екипаж од американски и јапонски астронаути на 13-дневна градежна мисија на Меѓународната вселенска станица. Ова
Хумор
ХУМОР
Спорт
КАЛЕ-КИЧЕВО ЈА ПРИРЕДИ ДОЛГООЧЕКУВАНАТА СЕНЗАЦИЈА
Ѓорчепетровки загубија по 17 години
Дојде и тој ден: ѓорчепетровки загубија првенствен натпревар! Кале-Кичево и стави крај на најдолгата триумфална серија во историјата на македонскиот спорт, кога со голот на Славковска на пет секунди до крајот го урна симболот на непобедливост, поране
© ВЕСТ 2001
Секое користење на информации и фотографии од сајтот,
без дозвола на Редакција ВЕСТ е забрането
sloboden dneven vesnik Vest
Рекламен
простор